o nás.

príbeh black.

V roku 2017 si mladý chalan povedal, že prinesie do Bratislavy úprimný koncept a skvelú kávu. Bude iný, odlišný a všetko spraví tak ako si myslí, že je najlepšie. Dnes nás je už 6 a stále chceme všetko robiť s najlepším vedomím a svedomím a od toho sa vždy odvíja či už ponuka pražiarne alebo kaviarne black. Čerstvosť, kvalita, sezónnosť a osobitý prístup sú pre nás samozrejmosťou. Myslíme si, že gastronómia je dnes už oveľa viac než len konzumácia jedla a nápojov. Čierna je naša obľúbená farba, no káva sa u nás do čierna nepraží, pretože si vážime jej pôvod a prácu mnohých rúk, ktorými prejde skôr než ju my nasypeme do mlynca. Vieme, že každá káva odkrýva nový chuťový zážitok a k tomu vedieme aj našich hostí. Užívať si ten moment, objavovať, tešiť sa na nový zážitok so svojou šálkou kávy black, ktorá v dnešnej dobe už dokáže skutočne prekvapiť.

the team.

ALEX

senzorik

Prísny, no spravodlivý, niekedy prekvapivo chladný a úzkoprsý, s veľkou dávkou sebahumoru a nízkou odolnosťou voči blbým otázkam. Špinavú rohožku cíti na 3 kilometre, rovnako ako defekty v zrnách. TDS meria pohľadom a šťastne sceluje našu čiernu rodinu.

JAKUB

flegmatik

Veľa vody už pretieklo od čias, kedy pražil kávu doma v popcornovači. Náš skvelý pražiar a priateľ, ktorý holduje burgrom, pivu, filtrovanej káve a svojej rodine. Priateľský, pokorný, citlivý a naivný náš Jakub je. Voláme ho “snílek" a “srdénko” a je to prvý chlap, ktorý nás presvedčil, že môžeš mať rád ženy a ružovú farbu zároveň.

ADAM

alergik

Ovsený flat white, Big Tasty Bacon a suchý humor. Týmito troma nikdy nepohrdne. Miluje prácu s kávou, pretože otvára dvere do nových miest, vzťahov a vytvára okolo seba komunitu skvelých a ľudí, ktorí sú nielen zapálení, no svoju prácu robia so skutočnou vášňou.

MIRO

dyslektik

Vraví, že má zmysel pre detail, no zopár preklepov sa už pri jeho rýchlych prstoch našlo. Naša čerstvá akvizícia je dôkazom, že všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Tento mladý a skromný junior marketér sa k nám pridal, aby sme spolu dokázali tvoriť content, ktorý bude relevantný a sexy. Vo voľnom čase rád varí, prevetrá svoj bicykel alebo obreže nejaké monstery.

LAURA

šamlík

Po takmer troch rokoch je Laura kolegyňou, ktorá vniesla čerstvý vietor do našich sexistických plachiet. Jej radosť a nadšenie za kávovarom nám každý deň pripomína naše začiatky. Rada pečie, miluje Taliansko a na to, aké má krátke nožky, behá vo voľnom čase ako laň.

Dokument bez názvu
posledné články.

Priprav si skvelú kávu a začítaj sa do našich blogov

všetky blogy
Subjektívne receptory a ich koleso šťastia

V eľmi živo si pamätám časy, keď som ako tínedžer začal pracovať v známej cukrárni na Raketovej ulici. Pozná ju azda každý druhý bratislavčan.…

Talianske strasti a radosti

T alianský týždeň mám osobne najradšej. Vždy so sebou prináša veci, ktoré zbožňujem. Tentokrát sme ale s Jakubom zažili talianský týždeň…

Skrz súťaženie k poznaniu

S úťaženie by malo mať oveľa hlbší zmysel ako len získať trofej. Hoci ma veľmi teší, že som v Slovenskom kole Brewers Cupu uspel a postúpil…

Neviem heslo